Telefonas registracijai: +370 683 62577

Stanevičiau g. 51, Vilnius Žemėlapyje

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Graži šypsena tapo neatsiejama šiuolaikinio žmogaus įvaizdžio dalimi, tarsi jo vizitinė kortelė. Tegul nuoširdi ir graži šypsena spinduliuoja šiluma ir gera nuotaika – juk besišypsantys žmonės rečiau serga, lengviau susibičiuliauja, yra labiau mėgstami kolegų ir draugų.
Todėl visame pasaulyje didelis dėmesys skiriamas dantų priežiūrai, visų pirma profesionaliai burnos higienai ir profilaktikai.
Profesionali burnos higiena yra paprasta, lengvai ir greitai atliekama procedūra, kuri yra efektyviausia profilaktinė ir gydymo priemonė slopinanti dantenų ligų (parodontito) atsiradimą ir vystymąsi. Be kita ko, būtina reguliariai valytis dantis dantų pasta, tarpdančių siūlais, naudoti antiseptinius skalavimo skysčius. Be reguliarios ir teisingos dantų priežiūros joks dantenų gydymas nebus efektyvus. Taip pat patartina mesti rūkyti, nes rūkymas slopina organizmo imuninę sistemą, o tai mažina galimybę Jūsų dantenoms kovoti su infekcija ir bet koks gijimas trunka ilgiau.
Kraštinis periodontas yra dantį supančių atraminių struktūrų– dantenų, raiščių, kaulo, danties šaknies cemento – visuma. Kiekvienas dantis žandikaulyje išsidėsto duobutėse – alveolėse. Dantį kaule palaiko periodonto raištis, kuris išsidėsto periodonto plyšyje – tarpelyje tarp danties ir kaulo. Periodonto raištis vienu galu įsiskverbia į danties šaknies išorinį sluoksnį – cementą, o kitu – į dantį supantį kaulą. Dantį supa dantenos. Kraštinio periodonto ligos pažeidžia pirmiausia dantenas, pažeidimams progresuojant- pažeidžiamas periodonto raištis ir alveolės kaulas.
Kraštinio periodonto ligų priežastis yra mikroorganizmai, esantys dantų apnašose. Nepašalintos minkštosios dantų apnašos ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis.
Dantų akmenys patys nesukelia kraštinio periodonto uždegimo, bet sudaro palankias sąlygas kauptis minkštajam apnašui, kuriame yra periodonto ligas sukeliančių mikroorganizmų.
Dantų akmenys gali būti virš dantenų – gerai matomi apžiūros metu. Po dantenomis esantys dantų akmenys aptinkami zonduojant periodontologiniu zondu; kartais gali persišviesti pro dantenas, būti matomi rentgenogramose, aptinkami specialiais akmenų ieškikliais.

Profesionalią higieną atlieka specialiai apmokytas specialistas – burnos higienistas. Jo užduotis yra rūpintis dantenų ir aplinkinių audinių sveikumu, mokyti pacientus taisyklingai prižiūrėti dantis ir dantenas.
Vizito pas burnos higienistą metu jums bus paaiškinta taisyklinga dantų valymo metodika, parinkta dantų pasta, skalavimo skystis, numatytas kitas vizitas profilaktiniam patikrinimui. Ultragarsiniu skaleriu, instrumentais, oro abrazijos būdu nuo visų dantų paviršių, periodonto kišenių nuvalomos kietos ir minkštos virš ir po dantenomis esančios apnašos, šalinami mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai. Susidariusios kišenės išplaunamos dezinfekuojančiu skysčiu.
Gera burnos higiena – pigausias jūsų dantų gydytojas:)
Higienos procedūros atliekamos vieno ar dviejų vizitų metu, prieš tai, jei pageidaujama, nuskausminus valomų dantų grupę.

Gera burnos higiena – pagrindinė dantų ėduonies ir apydančio ligų profilaktikos priemonė. Vienos iš svarbesnių karieso atsiradimo priežasčių yra dantų apnašos ir jose esantys mikroorganizmai. Nemalonus kvapas iš burnos, nesveiki bei paslankūs dantys dažniausiai būna sergant priedančio ligomis (gingivitu, periodontitu), esant kariesui. Dantų paviršius per dieną pasidengia maisto likučių, nusilupusių burnos gleivinės viršutinio epitelinio sluoksnio ląstelių ir mikrobų mišiniu, kuris sudaro balkšvai pilkos spalvos, sunkiai matomas danties minkštąsias apnašas. Kadangi dantų šepetėliu ne visuomet pavyksta garai išsivalyti visus dantų paviršius, apnašų , esančių keletą parų ant dantų paviršiaus, mikroorganizmai išskiria toksinus, kurie sukelia dantenų pakitimus, o vėliau ir  uždegimus. Nepašalintos apnašos mineralizuojasi ir susidaro dantų akmenys, kurie trukdo natūraliai valytis burnai, sulaiko bakterijas, taip pat sudaromos sąlygos nuolatiniam uždegimui. Nepašalinus priežasčių, uždegimas progresuoja, pažeisdamas dantenų kišenes, tirpsta kaulas, dantys tampa paslankūs ir vėliau žmogus  juos praranda.

Periodonto ligos yra neskausmingos ir jūs galite nežinoti, kad sergate šia klastinga, daugelį apydančio audinių pažeidžiančia liga. Ankstyva dantenų pažeidimo stadija vadinama gingvitu. Dantenos būna paraudusios, patinusios, kraujuoja valant dantis. Šioje stadijoje liga yra grįžtamoji ir gali būti išgydyta, pradėjus taikyti individualios bei profesionalios burnos higienos procedūras.

Dantenų uždegimas – gingivitas

Sunkesnė ir labiau išplitusi dantenų liga yra periodontitas, kuris sukelia gilesnius dantenų ir kaulo pažeidimus. Ankstyvoje stadijoje ši liga taip pat pagydoma. Sergant periodontitu dantys tampa paslankūs, iškrenta patys arba juos išrauna odontologas.
Pagrindinės dantų ir periodonto ligų profilaktikos priemonės – profesionali šiuolaikiška burnos higiena.

„AIR – FLOW“– viena naujausių dantų apnašų šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašas, palyginti su įprastomis dantų poliravimo priemonėmis. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas. Naudojant AIR-FLOW® sistemą su specialiai jai skirtais milteliais AIR-FLOW® POWDER CLASSIC sunaikinamas bakterijų biofilmas tiek virš dantenų, tiek po jomis, nepažeidžiant šaknies cemento. Taip užkertamas kelias tolesniam kaulo tirpimui ir mažinamas kaulinių kišenių gylis. AIR-FLOW® milteliai neutralizuoja bakterijų išskiriamas rūgštis, kurios demineralizuoja danties audinius ir sukelia ėduonį.
Unikalaus naujo PERIO antgaliuko ir naujų PERIO miltelių dėka pasiekiamos giliausios dantenų kišenės , iš jų pašalinami uždegiminiai audiniai , ko negalima padaryti su tradiciniais instrumentais. Periodontologinių kišenių valymas žymiai efektyvesnis ir komfortiškesnis pacientui. PERIO-FLOW® sistema naudojama reguliariai dantų implantų profilaktikai pašalinant 100% bioapnašo, nesukeliant jokių titano paviršiaus pokyčių.
Po „AIR – FLOW“ procedūros būsite maloniai nustebinti natūralia šypsena, komforto bei švaros pojūčiu burnoje.

Po procedūros galimas kraujavimas apie 30 min. Pirmą parą dėl nedidelio kraujavimo seilės gali būti rausvos spalvos.
Rekomenduojama nevalgyti apie 1 val. po procedūros. Jei buvo atliktas nuskausminimas, rekomenduojama nevalgyti kol jausite aptirpimą, kad neprikastumėte lūpos ar liežuvio. Po dantų poliravimo oro abrazija ar dantų pasta rekomenduojama pirmą parą vengti pigmentuotų maisto produktų (kava, arbata, raudonas vynas, burokėliai ir kt.). Jei buvo atliktos fluoridų aplikacijos 24 val. nevartokite pieno produktų.
Po profesionalios burnos higienos iki 3 dienų galite jausti nedidelį skausmą. Vaistus reikia vartoti tik pagal gydytojo paskyrimą.
Po procedūros rekomenduojama nerūkyti.

SVARBU. Tik burnos higienistas gali veiksmingai pašalinti apnašas ir akmenis. Svarbu suprasti, kad nuolatinė priežiūra padeda išvengti odontologinių problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų. Reguliarus apsilankymas pas burnos higienistą turėtų tapti įpročiu tiems, kas brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui.
Profesionalioji higiena atliekama 1 – 4 kartus per metus.